Μετράμε αντίστροφα για την έναρξη της δεύτερης σεζόν του Greek Legends Wings League (πρώην GL2D) με τις μάχες για την ανάδειξη των αυριανών πρωταθλητών να ξεκινούν το Σαββατοκύριακο 23 και 24 Ιανουαρίου. Συνολικά 16 ομάδες θα ριχτούν στη μάχη της 1ης φάσης η οποία θα διαρκέσει πέντε εβδομάδες. Μετά το τέλος των 10 αγωνιστικών ημερών οι 11 πρώτες τους βαθμολογικού πίνακα θα περάσουν στην επόμενη φάση.

Από τις ομάδες που συμμετέχουν δικαίωμα προβιβασμού στα κλειστά προκριματικά του Greek Legends Summer Split 2021 έχουν οι: Sacred Legion, Visual Perception, NLD Esports, White Lions, Rejects Gaming, VG Phenonenon, Team HavoC και The Spawn. Το πρόγραμμα της πρώτης αγωνιστικής εβδομάδας είναι πλουσιότατο καθώς θα πραγματοποιηθούν 48 αναμετρήσεις στο πλαίσιο των Day 1 & Day 2.

Συμβεβλημένα κανάλια

Redbull
CafroJack-Komantis
Nero
Labokop
Sacrilegious
Cowboy
itsW0nder
Mvou

Ακολουθεί το πρόγραμμα των μεταδόσεων της πρώτης εβδομάδας

Σάββατο 23 Ιανουαρίου

16:00

Team Phantasma Community vs. Gamespace Academy :RBCan:(Redbull – Komantis, CafroJack)
Sacred Legion vs. Visual Perception (Sacrilegious)
NLD Esports vs. White Lions (itsW0nder)
CBI Academy vs. Hive Athens Academy (Cowboy)
WLG Academy vs. Zerolag Academy (Labokop)
Rejects Gaming vs. VG Phenomenon (Nero)
Team Refuse Academy vs. Anorthosis Academy (Mvou)

17:00

The Spawn vs. WLG Academy :RBCan:(Redbull – Komantis, CafroJack)
White Lions vs. Sacred Legion (Sacrilegious)
Visual Perception vs. Team Phantasma Community (Labokop)
CBI Academy vs. NLD Esports (Cowboy)
Hive Athens Academy vs. Rejects Gaming (itsW0nder)
Anorthosis Academy vs. VG Phenomenon (Mvou)
Team Refuse Academy vs Team Havoc (Nero)

18:00

White Lions vs. CBI Academy :RBCan:(Redbull – Komantis, CafroJack)
Sacred Legion vs. Team Phantasma Community (Sacrilegious)
Zerolag Academy vs. Visual Perception (Cowboy)
NLD Esports vs. Rejects Gaming (Labokop)
Hive Athens Academy vs. Anorthosis Academy (Mvou)
WLG Academy vs. Team Refuse Academy (Nero)

Kυριακή 24 Ιανουαρίου

16:00

CBI Academy vs. Sacred Legion (Cowboy, Sacrilegious)
Team Phantasma Community vs. Zerolag Academy (Labokop)
Anorthosis Academy vs. NLD Esports (Mvou)
WLG Academy vs. VG Phenomenon (Nero)

17:00

Sacred Legion vs. Zerolag Academy (Sacrilegious)
Rejects Gaming vs. CBI Academy (Cowboy)
Team Phantasma Community vs. The Spawn (Nero)
White Lions vs. Anorthosis Academy (Mvou)
NLD Esports vs. Team HavoC (Labokop)

18:00

Sacred Legion vs. Rejects Gaming (Sacrilegious)
Zerolag Academy vs. The Spawn (Labokop)
Anorthosis Academy vs. CBI Academy (Mvou, Cowboy)
NLD Esports vs. WLG Academy (Nero)

Other Articles